Síla myšlenky

Afirmace, aneb slova jsou mocná

8. června 2013 v 8:00 | Rose Fairy Tale
Jedna teorie pravý, že ani tak nezáleží na vnějších okolnostech, na vaší momentální situaci, ale na řidícíh myšlenkách ve vašem podvědomí. Ten systém jsem si (pravděpodobně) nevědomě určili sami. A to tím, jak smýšlíte, o čem často přemýšlíte a mluvíte, do čeho dáváte nejvíce emocí. A možná vaše řídící myšlenky nejsou v souladu s vašimi tužbami. Napravit se to ale dle mého dá. Právě tímto jednoduchým, avšak mocným nástrojem - afirmacemi.

Zlepšení nálady

6. června 2013 v 17:55 | Rose Fairy Tale
Článek pro ty, co zajímá, co mi dokáže pomoct, když je mi smutno, nebo také pro ty, co se chtějí inspirovat.

1. WEHEARTIT.COM

Stačí do vyhledávače na weheartit zadat nějaký klíčové slovo pro můj problém či povzbuzení a hned mi tam vyjede spousty obrázků, co mě dokážou zahřát u srdce.
Large

Large

Large

Large

Large

Large

Kdyby někdo potřeboval povzbudit, tak máte k dispozici můj We♥it :)

2. Citáty (v deníčku)

Celkově citáty jsou něco, co mě dokáže neskutečně povzbudit a pomoct mi. Proto jsem si na ně ve svém deníčku vyhradila místo, a když je nebo naopak není nálada, kouknu tam. Vždy je tam něco skvělého.


"Nic velkého nebylo vytvořeno bez nadšení."
Ralph Waldo Emerson


"Klidná síla v obtížích je první známkou pravé velikosti."
Thomas Carlyle


"Žádný člověk není takovým hlupákem, aby nedošel k úspěchu v jedné věci, je-li v ní vytrvalý."
Leonardo da Vinci


"Stanovte si co chcete v životě nejvíc, napište si to a nedovolte nikomu a ničemu odradit vás od splnění."

Slabí lidé čekají na příznivou příležitost. Silní si jí vytvářejí.

Překážky jsou jen zkušebními kameny, které prověřují, jak si ceníme svého cíle.


"Nezapomeňte, že tím nejdůležitějším je Vaše vlastní rozhodnutí dosáhnout úspěchu."
Abraham Lincoln

Všichni, kteří dosáhli velkých věcí, měli vysoký cíl, cíl, který se občas zdál neuskutečnitelný.
Orison Swett Marden

Naše schopnosti a nadání nám umožňují překonat naše největší obavy a naplnit naše největší naděje.

3. Pete


Když vidím, co mi toleruje, jak se o mě stará a hýčká si mě i přes to, že jsem otrávená a zlá, když vidím, že se mi snaží pomoct a povzbuzuje mě.... Možná to mě nutí, plakat a pouštět se do nesmyslných debat znovu a znovu.

4. Show Jana Krause

I u té už mě pochmurná nálada přešla. Snad jediný seriál, který mě dokáže rozesmát. Miluju to, miluju!

A co vám dokáže zlepšit náladu?

Stroj na sny: Máte-li vůli, roztočte soukolí

20. února 2013 v 5:00 | Rose Fairy Tale

Stroj na sny: Máte-li vůli, roztočte soukolí

"Pokud budeš mít víru, víš co chceš a vytrváš, budeš to mít." Instrukce na použití stroje na sny, výrobní číslo: 000-001
Dnes již tomu budu skoro sedmdesát let, kdy žil ve Skotsku jeden výstřední vynálezce. A on zasvětil celý svůj život sestrojení stroje, kterému říkal "Stroj na sny", pracovala na něm tvrdě a dlouho. Den za dnem se přibližoval jeho zprovoznění, jindy se zase vydal nesprávným směrem a ztratil mnoho měsíců. Škudlil ze svého skromného platu na univerzitě každou penny, aby za ni vzápětí koupil novu převodovou hřídel, elektromotor, nebo turbínu.
Časem už jeho stroj zabíral tolik místa, že prodal svůj dům ve městě a za utržené peníze koupil velký pozemek v horách a tam postavil obrovskou továrnu. Brzy také našel bohatého mecenáše, který mu přispěl na stavbu, najal dělníky, koupil materiál, zaměstnal další vědce, aby se stroj zprovoznil co nejdřív.
Za pár let stroj stále nebyl hotový, mecenáše už omrzelo vyhazovat peníze a přestal vědce podporovat. Ten však ve své práci neutichal a po dalších dvaceti letech stroj byl před spuštěním. Než však stroj spustil napsal vědec svým třem synům telegram a pozval je na spuštění, přece nyní jim stroj na sny splní vše! Co budou chtít bude jejich! A už se na něj nikdo nebude dívat jako na podivína nebo blázna.
Jeho synové kteří se zatím v Londýně uchytili v dobrých zaměstnáních obdrželi jeho telegram spolu s jeho úmrtním listem, jeho osmdesátileté srdce neuneslo tu velkou radost z naplnění celoživotního cíle. A tak zemřel dříve než mohl stroj spustit a ve svém dopise je zapřísahal, aby stroj spustili a dali tak smysl jeho práci.
První přijel do továrny v horách nejmladší syn, vylomil zrezivělá vrata a vešel do obrovské továrny. Byla zcela zaplněna jediným obrovským strojem, byl velký jako lokomotiva, ne větší než obytný dům, snad velký jako zaoceánská loď. Syn ho celý obešel ale nikde neviděl nic jiného než gigantické pláty plechu, ozubená kola, převody, lana, písty, turbíny…Ale na konci továrny bylo malé kolo, vlastně klika, která tam nezapadala, vypadala opuštěně. Syn k ní přišel a uviděl na ní napsáno:
"Pokud máš víru, víš co chceš a vydržíš, bude to tvoje!"
Syn kliku hned uchopil a začal s ní točit a šlo to překvapivě snadno, ale v celé továrně bylo i nadále hrobové ticho, jen v dáli se ozývalo dopadání vody skrz prorezivělou střechu. Nic se nedělo, stroj dál mlčel. "Pche tenhle krám je k ničemu!" řekl a vrátil se domů.
Nejstarší syn vynálezcův přijel na místo o chvíli po to co se ten druhý odebral domů. I on prošel továrnou a i on našel záhadnou kliku, a uviděl u ní šlápoty. Hned mu bylo jasné, že jeho bratr tu již byl a odešel s prázdnou, protože nikdy nevěděl co vlastně chce. Ale on tu chybu neudělá. Zavřel oči a silně myslel na nový dům, který by si moc s ženou přáli, představoval si jak si s dětmi hraje na velké trávníku…a přitom začal točit klikou. Šlo to docela ztěžka. Ale náhle se dal ten obrovský kolos do pohybu, neboť ta malá klika začala otáčet větší kolo a to zase ještě větší kolo a náhle se celý ten obrovský stroj rozpohyboval. Sršely z něho jiskry, obrovské komíny valily k nebi husté sloupy dýmu a továrna se otřásala v základech jak se stroj na sny uvedl do chodu. Syn když to viděl, pustil kliku a utíkal na druhý konec továrny aby se podíval co mu stroj daruje. Ale nebylo tam nic, vůbec nic! Ten stroj prostě nefunguje, je to starý rezavý krám! A i on si zase zabalil kufr a odjel domů s nepořízenou.
Prostřední bratr přijel jako poslední, brzy našel stopy svých dvou bratří jak o kliky, tak i osamělé šlápoty u konce stroje a brzy mu bylo vše jasné. První neměl víru a nevěděl co chtěl, druhý nebyl dost vytrvalý.
A tak si vyhrnul rukávy, zavřel oči a představil si postupně vše co si kdy v životě přál, a začal točit. Opět se stroj dal do pohybu, opět řinčel a rámusil, ale tento syn nepřestával ve svém snažení, točil a točil stále, den za dnem, noc za nocí. Po pěti letech, když už mu na rukou mozoly srostly v krvavé boláky, jeho vlněný oblek se změnil na kusy hadrů, konečně zcela vyčerpán přestal.
Pomalu prošel celou továrnou a měl pocit, jako by se na něj ty vysoké a těžké masy oceli dívaly s obdivem a respektem a když přišel až na konec továrny…velká vrata byla otevřená, venku byl slunečný den a kousek od továrny stál krásný velký dům, před ním bylo zaparkováno nové auto a na zápraží ho vyhlížela nádherná žena a dvě malé děti. Prostřední syn, který byl starý mládenec a vždy žil z ruky do úst, po chvíli pochopil, že jeho otec opravdu stvořil stroj na sny. A že ten se stal skutečností.
A pokud se v tuto chvíli ptáte, stejně jako přátelé onoho muže: "Kde je ten stroj na sny? Kde ho najdu?" Odpověděl jim: "Ten stroj je přece ve Vás samotných. Ten stroj jste vy." Pokud tedy nevíte, co od života chcete, jste jako motor, který běží na neutrál. Veškerá vaše snaha a úsilí bude marná bez správného stupně převodu. A pokud opravdu máte, tak obrovský sen, až vás děsí jeho velikost, zbývá vám k jeho dosažení jedinné: úsilí. Nemůžete přece čekat, že na piánu zahrajete dva akordy a nějak se z toho stane symfonie. Proto: "Měj veliký sen a nepřestávej usilovat o jeho dosažení." Stroj na sny totiž pracuje spolehlivě.

Strach, čas, Tajemství, překážky - špatně pojaté výrazy

15. února 2013 v 19:43 | Rose Fairy Tale
Zamyslela jsem se. Nad tím, kolik výrazů chápeme špatně. Vzdáváme to díky nim, nejsme odhodláni se posunout, protože špatně chápeme našeho společníka - ať už jde o strach, či překážky. (vlastně tyhle dvě slova spolu mají něco společného) A protože mám ráda lidi, co si prosazují svůj názor, rozmanitost názorů a jsem pevně přesvědčena, že každá věc se dá chápat z několika úhlů, chtěla bych vám představit (pro některé možná) nový úhel, jak některé věci koukat.

Článek /dreamlife/ : Poselství bambusového semníka: Vytrvalost v každém z nás

11. února 2013 v 8:00 | Rose Fairy Tale
Rozhodla jsem se, že své články, myšlenky a nápady, co se rubriky "Síla myšlenky" týče, budu doplňovat o články, co z mé tvorby nepochází, ale mám je moc ráda a myslím si, že mohou něco dát jak mně, tak vám. Pochází většinou z mých oblíbených webů a skutečně mají něco do sebe.

Poselství bambusového semínka: Vytrvalost v každém z nás

Matka příroda skrývá ve své říši mnoho lekcí pro plný spokojený život. Obdivuhodná rostlina, čínský bambusový strom, rozhodně není výjimkou. Svou silou a pevností je přirovnávaná k oceli. Její růst je neskutečně rychlý. Ovšem pouze pod nezbytnou podmínkou, kterou se dnes naučíme integrovat i do svého života. Příběh explosivního růstu začíná…

Realita

4. února 2013 v 17:35 | Rose Fairy Tale
Tumblr_mhpe85c7mu1rgnjado1_500_large
Realita je dle mého něco, co si sami vytváříme. A když se život už nezdál být lehký, narazila jsem na Tajemství, které mi pomohlo tvořit si realitu a ne se s ní jen smířit, strádat a pkalat nad ní. Realitu měnit můžeme a kdo věří, že ne, je smutný člověk.

Pokud se vám nechce smířit s nějakou prohrou, nenaříkejte na osud a neříkejte, že to nejde změnit, že to tak někdo tam nahoře chtěl. A co chcete vy? Přiznejte si to nebo ne, ale ty špatné věci jste mohli obrátit, jen jste dostatečně věřili, anebo možná věřili, ale nechtělo se vám čekat. Ať tak či tak, radím vám, pracujte s tou ohromnou sílou, co máte a jednou provždy se s věcmi nesmiřujte, ale bojujte za ně. Ne do posledního dechu, ale ještě mnohem dál. Čím víc překážek, tím to bude lepší, až to přijde, až se to obrátí. Někdy to trvá velmi dlouho a vy stále jen padáte a padáte. A právě na vás čeká něco krásného, když nepolevíte. Nikdy to nevzdávat. Neposlouchejte řeči o tom, že nemáte sílu to změnit, že to nikam nedotáhnete, že to bude horší, že to nemá cenu, že si něco nedokážete připustit. Dokážete, ale nechcete, protože víte, že to můžete změnit. Není to přetvařování, je to přetváření reality a vězte, že stěžováním si, jak je to hrozné se neposunete. Vyzdvihněte každou skvělou maličkost, hrajte si na to, že už to máte, jakkoliv zvláště to zní. Jednou to tam skutečně bude.

"Realitu vytváří mysl. Svou realitu můžeme změnit pomocí své mysli."

Platon

To je pro chlapce, jako jsi ty, nerealistický sen!

5. ledna 2013 v 16:05 | Rose Fairy Tale
Mám dvě stránky zaměřené na ono Tajemství sílu myšlenky, které mi dávají sílu a více pozitivního myšlení. Odtud čerpám citáty a inspiraci. Dokonce jsem si na novou skříň nalepila spousty barevných papírků, které jsou plné těchto citátů. Dnes tu chci opět mluvit o snech. Možná teď nebudu úplně přesná, ale někde jsem četla statistiku, kde bylo, kolik lidí dosáhne svých snů. A teď si typněte, kolik jich bylo. 4-7 %. Chápete, že nejméně 96% lidí si nesplní své sny? No co je to za život? To je tím osudem přeci! Stovky, tisíce a miliony lidí jsou ateisté. Myslí si, že Bůh není. Vědí, že když je bouřka, netrestá je Bůh, už neupalujeme ženy, které považujeme za čarodějnice. Stavíme obří domy, cestujeme do vesmíru, každým rokem máme čím dál tím větší komfort, ale nedokážeme si stát za tím, co chceme. Nedokážeme zhubnout, protože bychom museli něco dělat, minimálně jinak přemýšlet. Nedokážeme změnit sebe, protože povaha je přece daná. Nedokážeme si zlepšit známky, protože na to zkrátka nemáme buňky. A nedokážeme si udržet vztah, i když všechno nejde zrovna dvakrát dobře, protože nač něco obětovat pro člověka, kterého milujeme? Rozchode je přeci tak jednoduchý! Ne, budu mluvit za sebe. Ano, já kolísám na skupině těchto dvou. Někdy všechno vidím pesimistiky, pláču a skuhrám, když mluvím s Petem a říkám, co když to nevyjde, že nic nezvládnu, že to je na nic, že jsem strašná, ... Ale taky vím, že pro to něco obětuji. Vím, že si půjdu za tím, aby všechno bylo ještě lepší, než je a vážím si toho, co mám teď. Jdu si za tím, abych mezi těch pár procent patřila. Ať už to bude bolet sebevíc, ať se okolo mně všichni smějou, když já budu plakat, ale nakonec já zvítězím.

Ale už dost o mně. Tady jde o příběh, který jsem objevila právě na oblíbené stránce dreamlife.cz. Tohle je Vaše inspirace, naše inspirace. Nechť se vám vše, co si přejete splní. Jďte si za tím. A pamatujte, že :


"Většina lidí nikdy neběží na první dech dostatečně daleko, aby zjistili, že mají dech druhý. Udělejte pro své sny všechno, co můžete, a budete překvapeni, kolik v sobě máte energie." William James


Příběh z dreamlife v celém článku.

Metoda EFT

23. prosince 2012 v 13:41 | Rose Fairy Tale


Řekněme si to na rovinu - pozitivní myšlení není zrovna jednoduchá věc (hlavně v době velkých či dlouhotrvajících problémů) a je tu ještě jiný problém - rozlišovat pozitivní myšlení a pozitivní vibrace. To první se totiž minout s účinkem. Metoda EFT říká, že problémy jsou tu proto, že máme v podvědomí vybudovaný jakýsi systém negativního myšlení, proces, který je těžké zastavit jen afirmacemi. A od téhle úzkosti, problému ve vztazích, či fyzickému problému nám pomůže právě EFT, které se snaží tyto negativní bariéry odbourat.

Osud

19. prosince 2012 v 13:50 | Rose Fairy Tale
Co je to vlastně osud? Pro mnohé lidi je to něco, co sice nemůžou znát, co se budoucnosti týče, ale vědí, že co se má stát stane se, a že vše špatné, co se jim stane a stalo má nějaký dobrý význam. A vlastně za všechny jejich činy může osud, prostě to tak chtěl. Myslíme si, že máme svobodnou volbu, ale ve skutečnosti je vše řízeno, jako dokonalá počítačová hra. A i když mnohdy nevíme, jaký je její princip, a i když to někdy vypadá, jako kdybychom se snažili projít zdí, ač tam žádná není, jsem prostě ty postavičky, za které tenhle osud, nebo Bůh, někdo nad námi, hraje. Co když tomu tak ale vůbec není?
 
 

Reklama