Listopad 2013

Otázky a názory

23. listopadu 2013 v 13:25 | Rose Violent |  Deníček
Tak vám zase píšu! Asi to nebude nějak extra záživné, ale přece jen se nějaké informace nahromadily a já blog prostě miluju.

První hádka u nás ve škole přišla rychleji, než jsem si myslela. A jejím aktérem jsem byla i já. A z druhé strany spoluačka a vlastně i kamarádka, budeme jí říkat Lovelie. Jsem si až neskutečně podobné. A na druhou stranu hrozně rozdílné. Jsem si podobné povahou, ale rozdílné názory. Ona odsuzuje pití, kouření, hulení a je docela moralistka. Já sice nijak zatím nehulím, a už vůbec nekouřím, ale říkám si, že za to lidi nechci odsuzovat, že je to věc každého a taky se občas napiju. Rozdílné názory ale nebylo to, co nás rozhádalo. Byla to úplná hloupost a já se sama divila, jak to vzniklo a byla jsem překvapená, když se najednou naštvala při normální diskuzi. Prostě šlo o to, že jiná kamaráda K., se zmínila o tom, že její přítel jí trochu stíhá. Lovelie na to řekla, že je dobře, že se o ní tak zajímá. Já jí začala vysvětlovat, že je sice hezké, když se kluk zajímá, ale jen do jisté míry, pokud to tedy ta holka nemá stejně. A tak jsem si takhle dokola přehazovaly ty odlišné úhly pohledu a najednou se naštvala, odešla a ve třídě to pokračovalo. Rozhodilo mě to a dost. Prý, že by to vysvětlila sama, že má pocit, že už jsem tohle udělala víckrát a neví, jestli to není nějaký útok proti ní. Nevím, jak z mojí jediné a pro mě celkem nevinné věty mohla vzniknout hádka, ale stalo se. Rozhodně jí tu nechci nějak špinit nebo pomlouvat a rozhodně jedna hádka neznamená, že už se nebudeme bavit a kamarádit. Jen mě to celkem rozhodilo, cítím, že má menší sebevědomí a při té hádce jsem byla celkem nervózní. Štve mě to. Nehledě na to, že jsem o tom přemýšlela celý den. Teď si připadám ještě víc pubertálnější, když vám tady sděluji průběh tak mega moc hluboké hádky, ale je to věc, která mě překvapila, nečekala jsem ji a docela mě i rozhodila.

V pátek jsem byla na Schola Pragensis. Pro ty co neznají, tak to je veletrh střední škol. Prostě střední školy a gymnázia rozdávají letáky deváťákům a snaží se je co nejvíc zaujme. A v rámci té snahy zaujmout učitelé na divadelní maskérství hledali dobrovolníky na malování. A já se přihlásila. Nebyl to ovšem nějaký beauty make-up, ale snaha udělat ze mě a z mé kamarádky příšery. Ona byla stařena a já mrtvola. Fotku vám sem někam přidám. Jinak to byla docela nuda, ale aspoň jsem ve škole nemusela trčet do tří a mít tělák. Ano, miluji tělák.

Mamka byla na operaci. Měla bulku v krku, kterou jí museli vyříznout. Takže od pondělí do čtvrtka jsem byli doma s bráchou sami a museli se starat o domácnost. I když vím, že jsem zdaleka nedělala všechno, co máma, teď už vím, že to je docela makačka, ač z jedné strany věci mě to bavilo. A z té druhé jsem měla chuť jen spát a už nic neuklízet, nežehlit, neprat. Teď už je doma a snad už je vše v pořádku. Akorát u některých testů ještě nejsou výsledky. A má vážně zajímavou jizvu, ze kterých trčí provázky. Prostě mňamózní. :D

Když to tak vezmu, přes týden jsme se s Petem moc neviděli. A není tomu tak poprvé a naposled. Ne, že bychom byli nějak dlouho odloučení, to zase ne, ale vidíme se tak.... Čtyřikrát do týdne? Hlavně když má školu čtyřikrát týdně do půl páté, to se fakt ty čtyři dny po většinu času nevidíme a zbývá jen pátek a víkend. Naštěstí takhle mám rozvrh ob týden, takže v ten týden, kdy končím dřív se občas vidíme i dřív. Ale i přes to... Já nevím, ráda bych, abychom se vídali ještě víc. Včera jsme zažili další z méně příjemných chvil našeho vztahu. Ale když mě uklidní je všechno zase docela v pořádku. To na něm i na našem vztahu miluju. Když se špatné chvíle přehoupnou do těch dobrých. Přála bych si, aby to tak nebylo jen s chvílemi, ale i jinými věcmi... Doufám. :*

Liebster awards

10. listopadu 2013 v 0:15 | Rose Violent |  Můj svět
Kykyňa mě poměrně dávno označila v jedné, dá se říct, řetězovce a já se jí rozhodla jaksi opožděně zpracovat. Odpovědi jsou ve většině celkem stručné a možná trochu zvláštní. Co je na tom nejvzláštnější - že je myslím vážně.


1. Aké mená by si chcela dať svojim deťom?
Pokud by to byla holka - Katka, Agáta, Brigita, Bára, Kája kluk - Vojta, Petr, Erik
2. Od akého veku si začala s líčením?
Už na prvním stupni jsme se s holkami občas snažily vypadat jako velké a nějak pravidelně to začalo asi někdy v 6.třídě, takže ve 12...?
3. Čo ťa na druhých ľuďoch najviac odpudzuje?
Když jsou pokrytečtí, hloupí, znají jen svou pravdu, jsou arogantní, spokli všechnu moudrost světa, jsou vztahovační, cpou lidem názory, i když je to nezajímá, ...
4. Máš nejaký vysnený typ chalana? Opíš ho.
Mám chalana, takže nechci psát o nějakém vysněném.Pete vysněný vlastně ani nebyl, protože jsem si myslela, že s klukem jako je on bych nechodila. Hlavně myslím, co se vzhledu týče, krátkovlasí kluci se mi nikdy nelíbili. Ale potom jsem ho poznala a dřív jsem měla taková kritéria : a) hezký b) milý c) vtipný d) chytrý e) hodný. A i když jsem si myslela, že se do něj nikdy nezamiluju, stalo se a všechna tahle kritéria mi splňuje. Někdy ve 14 jsem chtěla zlého, evil klučinu. :D A vždy se mi líbily tmavovlasí, dlouhovlasí a vysocí kluci. Pete není zlý, ani tmavovlasí, ale vysoký je dost - 196 cm. :)
5. Je v tvojom živote niečo, čo ľutuješ?
Ano. Určitých věcí, co se staly v našem vztahu s Petem. A ne, nevěra to není. Jedná se o dost abstraktní věci, které nám to ale udělali poměrně těžké.
6. Aký najväčší trapas sa ti stal alebo ktorá situácia ťa v živote najviac rozosmiala?
Největší trapas je dost intimní, o tom bych pomlčela. :D Ale nejvíc mě rozesměje, když se někomu něco stane. Jsem pověstná tím, že tohle je má možná blbá vlastnost. Miluju když někdo spadne, do něčeho narazí, o něco se bouchne, to se dokážu smát pěkně dlouho. :D Není to pěkné, ale je to tak.
7. Ktoré zviera nemáš rada a prečo?
Kočky- Ale mírní se to. Od doby, co měl můj frajer kočku, která byla milá, tulivá a prostě úžasná se to zlepšuje a dokonce začínám polemizovat o tom, že bych si jednou jednu pořídila. Ale kdo ví, jestli bude také tak hodná. Na kočkách mi vadí, že jsou nevděčné, nevím, co kdy udělá a jsou pěkně vychcané.
8. Myslíš si o sebe, že si pekná? Je na tvojom tele niečo, čo by si chcela zmeniť?
Myslím si, že nejsem ošklivá. Nepatřím k nějaký sexy kráskám, ale vím, že ošklivá taky nejsem. A každá holka ze sebe dokáže udělat hezkou holku, když chce. I přes to, že se mám ráda a celkem se sobě líbím je spousty věcí, co mi na mně vadí. Teď vůbec necvičím a vedle naší školy je McDonald, kde se spolužáky trůníme dost často a je to dost vidět na mém těle. Svaly jsou povadllé, na břiše mám při sezení krásné dvě rýhy, nemám pevný zadek a jsem ráda, že nikdo neví o mém tajemství, že mám v šestnácti letech celulitidu... A nesnáším svoje stehna! Říkám, že je mám černošské a je to tak. Spousty holek, co je třeba i oplácaných a jinak postavou jsou trochu širší než já mají třeba hubenější stehna. A taky mám každé oko jiné. Respektive jinak postavené. Jedno víčko je širší než to druhé a tak při malování si připadám jako špatně vypadající transexuál, nebo člověk po mrtvici, neb každé oko vypadá namalované trochu jinak.
9. Chcela by si byť chlapcom?
Jo! Alespoň na den. Zkusit si, jaké to je ho mít, jaké to je mít orgasmus jako kluk, jaké to je si vyhonit, lízat vagínu a možná i jak kluci cítí, milují, přemýšlí, jaký je jejich pohled na holky.
10. (Typická otázka na záver) Čo bolo skôr: Sliepka alebo vajce?
Myslím si, že slepice. Byla to nějaká zmutovaná dinosauří slepice a vznikla z toho čistá, regulérní nefalšovaná slepice.

A jestli jsem to dobře pochopila, tak mám napsat deset otázek pro dalších pět blogerů, tak to jdu zkusit.

1. Co je dle tvého nejdůležitější ve vztahu?
2. Jaký typ blogů máš nejraději (autorské/fashion/beauty/...)?
3. Jaká je dle tvého nejoriginálnější otázka?
4. Věříš, že je vše možné?
5. Zažila jsi někdy lásku na první pohled?
6. Myslíš si, že existuje bisexualita?
7. Je nějaké téma, o kterém se s nikým nebavíš, které nechceš s nikým probírat? Jaké? A proč?
8. Myslíš si, že se k sobě lidé chovají hezky? Pokud ano, tak čím toje. A pokud ne, tak taky čím to je a jak by to mohli změnit?
9. Když ti někdo vadí, jak to řešíš? Mlčíš/ řekneš to jemu/ Řekneš to jiné osobě? A co tě k tomuhle řešení vede?
10. Blog.cz nebo Blogspot? Proč?


Otázky mi přijdou trochu kostrbaté, v tuhle hodinu už mě nic super stylového nenapadá. A odpovídat budou :
Cassie
caroline
Thanatos
Lucianna
hogreta
/Kykyňa - nejspíš tě nemůžu nominovat, ale tak zkusím to... :D/

Víc lidí asi nedám dohromady. Tak piště, pište! :))


Kdo přemýšlí, prohraje.

9. listopadu 2013 v 18:56 | Rose Violent |  Deníček
Po hooodně dlouhé době se ozývám. A... Omlouvám se. Omlouvám se svým (affíčkům) oblíbeným blogerům, že nekomentuji a vypadá to, že jsem na ně jaksi hodila bobek. Ale není tomu tak, jen na internet s regulérní klávesnicí nemám přístup a napsat mé dlouhé komentáře na mobilu je vážně čelejndž pro mé nervy a třeba na blogspotu mi občas komentáře nefungují vůbec. Ale věřte mi, na mou duši, články čtu, třeba i několikrát, občas se i snažím hecnout napsat komentář, ale když mi to nejde, píšu moc dlouho exne mi mobil, dojde energie, prostě to nedopíšu. Ale vážně čtu. Toť k omluvě.

Začnu tím nej a dobrým. Prázdniny jsem si myslím dost užila - první polovinu určitě. Blbnutí s Péťou, v pondělí procházka v třešňovce, která je na místě, kde dřív Pete bydlel, takže taková nostalgická exkurze a úterý chlastačka. Čekám, jaký moralista si povzdechne. A pokud nechcete celou dobu vzdychat, přeskočte tuto část, abyste pořád jen neachcali a nedávali oči v sloup. Je to něco, co jsem potřebovala. Jít do společnosti, byli jsme tam společně s Petem a užila jsem si to. Jsem ráda, když se o mě stará, když jsem opilá. A možná jsem dělala věci, které ho měly schválně pobízet k tomu, aby na mě musel dávat pozor... :P Byla tam i Cass a myslím si, že si to užila. A stejně tak já, Pete, D. i W. Taky jsem zjistila, že gin s broskvovou fantou je asi jediný tvrdý chlast, který mi nepřijde tak strašný. Chodili jsme po Praze, zpívali s D. Lanu Del Ray a když už byli všichni v náladě byla dost sranda. Ale trochu jsem se obouchala. Pete byl také dosti navátý, a když se naše opilá čtyřka (bez D., ta už byla doma) snažila úspěšně nastoupit a vystoupit na eskalátorech, tak neudržel rovnováhu a shodil mě a i ostatní lidi dolů. Já si ale lehla, měla jsem štěstí, že mi eskalátory nespolkli vlasy a byla jsem a stále pořád trochu jsme plná modřin. Pete z toho byl chudák špatný a i smutný, že mi nechce ubližovat a pořád se mi omlouval. :))

Další polovina už byla horší. Nudná brigáda u táty a v pátek jsme byli s Petem na Carrie... Tam se začala lámat ta první polovina skvělých prázdnin. Jistá dualita. Ale film to nebyla zase tolik špatný, čekala jsem, že to bude horší.

Ve škole je to pořád docela fajn. Akorát mám už asi 11 možná více pozdních příchodů, 3/4 ze čtvrtletky z matiky a tak. Taky pozoruji tu svojí masku. Před cizími lidmi je to jiné a tak trochu se přetvařuji. A ano, pro mě to stále svým způsobem cizí lidi jsou. Sice je mám ráda a můžu je brát jako kamarády, ale po třech měsících, co se známe to pro mě nejsou dobří známky. To nemyslím nějak zle, absolutně ne, ale nejsem člověk, co by svěřil svůj celoživotní příběh a komplet mé já lidem, které zná takhle dlouho. Než mě člověk pořádně pozná, tráv to dlouho. A má to takové základní fáze 1) První dojem (který je prý takový, že jsem se tvářila protivně a mysleli si, že s nimi nebudu chtít bavit) 2) Potom jisté seznámení a počínající sympatie 3) Potom se tomu dá říkát nějaké přátelství a já se rozkoukávám, neprojevuju naplno, jaká jsem 3,5) Tohle nemusí přijít, ale většinou to tak je, že přijde nějaké mé období, kdy si umanu, že se změním a tím si lidi můžu přitáhnout nebo je odpudit 4) Následně poznají, jaký skutečně jsem a buď jsou překvapení a nemají mě rádi a nebo zůstanou a pochopí, že jsem trochu debil. Ve třídě jsem teď ve fázi tři, ale vím a věřím tomu, že fáze 4 přijde. Možná za půl roku, možná za rok, dva, tři, ale přijde to. A vzhledem k tomu, že si myslím, že se v naší třídě sešli dost podobní lidé může to být docela masakr. Myslím nějaký větší střed názorů, vyjádření nějaké zklamání. Ne, že by to teď bylo nějaké špatně, to ne, bavíme se skoro celá třída, někdo víc, někdo míň a je to fajn.

BTW: Těším se na Vánoce! Nějak na mě leze vánoční nálada. Válet se s Petem u pohádek, cpát se cukrovím, procházet se a venčit s ním Bellu, ... Doufám, že to bude fajn, šťastný a harmonický čas. :)) Co vy? Co prázdniny? Škola? A co Vánoce?