Duben 2013

Smile things

30. dubna 2013 v 14:28 | Rose Fairy Tale |  Deníček
Large

A víte, že se mám fajn? Tedy, záleží hlavně na tom, co se zrovna odehrává v mé hlavě. Když myslím na to, jak je to s Petem super, na piercingy, na věci, co si chci pořídit, na to, kam bych se chtěla s Petem podívat a co zažít, je to v pohodě.
Ale když myslím na to, co mi bere kus života, co mě psychicky rozdrásá, myslím na to, kolik lidí mi pije krev, jak mě sere ask Lady Vanilky, tak to moc příjemné a fajn není. A jo, především, když myslím na nějaký problém, který případně máme s Petem, na něco, co by mi mohlo být lepší, anebo i na to, co by mohli být horší.
A taky jsem si zavedla pár věciček do deníčku a dělají mi ohromnou radost. Na deprese a pochmurné myšlenky mi pomáhají citáty. A protože mám od Petovy mamky deník čtyř barev (jsem prostě za vodou :D), citáty připadly na všechny hnědé stránky (nezájem, jak divně to zní) a dokáží pohladit u srdce. A z téhle mé malé citátové knihovničky čerpám a budu čerpat na blog. Zelené papírky obsadily mé cíle. Ale to je tak to jediné, co o nich prozradím. A zavedla jsem si seznam věcí, které mi dělají radost. Na každý měsíc. Radost mi zajisté dělá Pete a čas strávený s ním (taky ale záleží na tom, jak jsme ho strávili - trápení a plakání se nepočítá), když si uděláme procházku/výlet, zajdeme na dobré jídlo, když dostanu nějakou novou věc, když se od srdce směji a bavím se s lidmi, se kterými mi je příjemně (a často jsou to lidé, co mě zároveň dokážou nebetyčně vytočit) , když koukám na oblíbené filmy, když si zapisuju citáty, když jezdím vlakem, když jím dobré jídlo, když poslouchám fajn muziku (miluju, když mi volá Pete - předtím jsem měla Your House od Charlie Straight a teď mám Pink - Just give me a reason - miluju, miluju ten text!), když dostanu super známku. A teď mi dělá radost, že od téhle středy se do příští středy budu týden flákat doma, oujé! Maminka sice mručela, že nás zapřáhne, ale tak známe své lidi, že. :D Já si rozhodopádně udělám čas na Peta a věci, co mi dělají radost. :)))
Tak doufám, že se máte co nejlépe a užíváte si jara. Ano, další věc, co mi dělá radost - rozkvetlá Praha! :-)
(Ano, článku dám trochu grády, až budu mít časík a počítačík :D)

Large

Strach a pesimismus ti nedá spát, kdežto optimismus je nejlepší polštář.

27. dubna 2013 v 13:22 | Rose Fairy Tale

Primárně se chci omluvit za neaktivitu, popřípadě nízkou aktivitu na blogu mém i jiných. Nejde nám internet a vypadá to, že tomu tak ještě nějakou dobu bude, a tak mám možnost komentovat články z mobilu (kdo by po mně chtěl, abych psala z mobilu články, posílám mu virtuální pěstí), nebo napsat nějaký ten žblebt na školních počítačích či jako teď u mého táty na noťasu. To jen tak informačně, proč jsem jako mrtvá.

Čas, co jsem tu nebyla nic tak převratně nového nepřinesl. Jen je to stále všechno napínavé. Ten boj života. Ne přežívání, ale života. Jednou je svět na spadnutí. Málem přijdu o nejcennější věc, co mám, i o svůj život a potom zase v tom vše nalézám zalíbení. Ale něco přeci musí vyhrát. Nemůže se to dokola v tak krátkém časovék úseku pořád houpat. To bych asi zauvažovala o nebytí ještě vážněji. Můžu vyhrát? Tak můžu? Můžu se svým životem zatočit v kolejích, které chci. Musím si svůj plán udělat tak fantastický, až si nebudu připadat jako člověk. A i kdyby se mi splnila jen půlka, budu spokojená.

,,Čím víc od života chcete, tím víc dostanete."

Blair Waldorf

Přijde mi, jako bych dospěla. Možná se časem všem těmhle problémům budu smát, nebudu to řešit, potřebovat, budu si říkát jaké dítě jsem byla. A to mě děsí. A je to zvláštní, protože od jistých dob jsem, co se těchhle věcí týče až přespříliš přemýšlivá. A přes to mám pocit, že mi dost informací uniká. Ty informace už ale nejsou v lidských silách, to bych všechno nepobrala. Můj mozek by to nepobral, psychika taktéž. Vraťme se ale zpět. Dospěla jsem? Nějak teď věci beru jinak. Něco, co by mi dřív nestačilo mi teď přijde hezké, jsem s tím spokojená. Ne, že bych nechtěla víc, já toho vždy budu chtít moc, nevím, proč bych se měla spokojit s málem, pokud sama nechci. Ale taky vím, že když budu nadávat na to, jaké to je teď, na lepší zítřky nikdy nedojde. Čtyři roky, jako pár, sedmdesátdva let jako manželé.

,,Dělat si starosti je ztráta času. Nic to nezmění. Jenom to zaneřádí tvoji mysl a ukradne tvoje štěstí."


A krom snahy z myšlenek udělat práci a krom snahy mít všechno dokonalé je tu další rozhodnutí. Není to nic převratného, možná ani zásadního, možná se mi to ani nepodaří, ale ráda si s tím hraju. Nebudu odsuzovat a kritizovat. A k čemu? Nechť si každý žije dle svého uvážení, ať už se mi jeho způsob bytí zdá sebehloupější, je to jeho volba a pokud nebudu respektovat, jak se vypořádává s životem on, nemůžu po něm chtít, aby respektoval, jak se s životem vypořádávám já. Takové věci se vrací. Navíc si myslím, že jsem člověk poměrně moderní a již natolik otevřený všem novotám, nezvykům a extravaganci, že mě netíží slečny mého věku svlečené na internetu, že mě netíží, že ty slečny měly více mužů, než ženy věku mé mamky, a tak mě ani netíží, co kdo dělá za sexuální praktiky, jak se kdo obléká, uvažuje a mluví. Je to jeho svobodná volba. Pokud dělá věci dobré a užitečné, bude mu udělen obdiv ostatních a plnohodnotné výsledky. Pokud nedělá dobré věci, dělá věci laciné, také mu toho bude spousty uděleno, jen nevím, jak moc z toho bude nadšen. Vždy se všechno vrátí. Proto je lepší, pokud máme z něčeho vrásky, přesunout svou pozornost a myšlenky jinam. Možná někteří z vás nejsou pro, abychom řídili své myšlenky a pocity, ale většina je pro, aby se nám děli věci, které chceme. A ty se nedějou lidem, co se usadí v neštěstí a neslezou z něj, dokud jim někdo nepomůže nebo samovolně nesleze. Vyplatí se s tím trochu pracovat, třeba se vám to teď zdá hloupé, divné, ale je to jako u cvičení. Je to námaha, dřina, někdy se vám do toho nechce, ale pokud to i přes to budete dělat a vytrváte, přinese to lepší věci, než ty, které jste museli obětovat.

,,Pokud chceme být tvůrci svého života a dát mu tu správnou barvu a chuť, musíme převzít za své pocity více zodpovědnosti."

Emanuel Byrtus

,,Tvrdá práce se vyplatí v budoucnosti,

lenost se vyplatí teď."


Proč zrovna já?

27. dubna 2013 v 11:35 | Rose Fairy Tale |  Deníček
Large
Proč zrovna já?
Viň jen sebe.
To, jak se k věcem stavíš.
Proč zrovna já?
Viním tebe.
Avšak ty se mnou jen bavíš.
Proč zrovna já?
Vinit Boha?
Jsem hlupák, ale blázen ne.
Pokud já jinak se nepostavím,
jen prach a ten strach
mi zůstane.
Proč zrovna já?
Mám snad plakat?
Ale pláče už bylo dost.
Viním jen sebe, chápu to,
prosím vás všechny o milost.
Proč zrovna já?
Proč cítím se tak?
Nevím, nedozvím se,
křičím do prázdna a utopím se,
svým mlčením a křikem proviním se,
kyselina viny je v té míse.
Proč zrovna já, co to znamená?
Nevím, nedozvím se,
duše má je tím znavená,
však nedozvím se nic,
dokud budou tyhle písmena,
tak moc stále zmatená...

Rychlý report

23. dubna 2013 v 14:21 | Rose Fairy Tale |  Deníček
  • Mám Nko z fyziky, známky mizerné, a tak se budu muset trošičku posnažit, opakovat se mi nechce.
  • Štěstí střídá velký smutek. Během víkendu jsem myslela na nejhorší. Ať už si pod tím představíte cokoliv, vsadím se, že nebudete daleko od pravdy.
  • Moje oblíbenkyně Agáta Haynchová se mi provdala, tak uvidíme, jestli ta počáteční pohádka setrvá.
Tak já už nemám moc času, ani nálady, tak zatím se mějte, já tomuhle článku dám trochu smysluplnosti až budeme mít Internet a až budu mít čas.

Halloween/Halloween (USA, 2007, Rob Zombie)

16. dubna 2013 v 7:00 | Rose Fairy Tale |  Horory

Rob Zombie je poměrně šikovný muzikant. Nevím, jestli vůbec můžu říct, že ho poslouchám, každopádně ty písničky, co jsem slyšela byly skvělé, úžasné, rytmické, super. A protože vím, že je to i režísér hororů a horůrků měla jsem zájem něco od něj vidět. Proto když u mě jednou byl přítel, rozhodli jsme se pro srovnání kvality hudby a muziky. A jak je v dnešní době moderní, i tohle je předělávka na klasiku. A jak je u mě zvykem, klasiku jsem neviděla. Tak uvidíme, jak Rob obstál...

Halloween, USA, 2007

Obsah : Příběh je o klukovi, co vyrostl ve velmi problematické rodině. Jeho táta byl agresivní alkoholik a matka se živila jako striptérka. Krom něj měli ti dva ještě dvě děti. Starší protivnou pubertální sestru a mladší sestru, která byla ještě batole. Své životní strasti si léčil zabíjením drobných zvířátek. Jednoho dne to ale přerostlo ještě ve větší zálibu - a to v zabíjení lidí. Zavraždil celou svou rodinu, krom dítěte a matky. Matka ovšem později spáchá sebevraždu, když syn zabije i pár zaměstnanců psychiatrické léčebny, do které dochází. Později z něho vyroste dvoumetrový chlap a ve svém dětském koníčku pokračuje. Zabije ty, co na něj jsou zlí, zabije ty, kteří si ho nevšímají a zabije i ty, co jsou k němu hodní. Jen jednoho člověka chce nechat žít... Jakého se dozvíte, když se na film podíváte a zůstanete přes ty všechny vraždy až do konce.

Hodnocení : Možná to podle popisu vypadá, jak horor vychvaluji, ale pravda je trochu jinde. Rob Zombie mě,co se týče filmů, zklamal. Jako on, i horor se snaží vystylovat co nejvíce hrůzostrašně. Drsná slova, drsný příběh malého chlapce a brutální vraždy každých pět minut. Já bych oceňovala, kdyby v té kvantitě brutality a vražd přidal i na kvalitě. Kupříkladu by nebylo špatné, kdyby měl film děj. Jde vlastně jen o to, že kluk si své problémy léčí tímto způsobem. Nenávidí svět a lidi, a tak si je postupně porcuje a mlátí. To je v podstatě pointa filmu. Jediný náznak nějaké zápletky jsem zaznamenala na konci, když našel někoho, koho nechtěl zabít. Myslím si, že stačí horor vidět jednou a kdybych ho neviděla, srdce mi to trhat nebude. Pro mě zklamání a trochu nuda.
3/10

Seznam věcí, které chci udělat, než zemřu

15. dubna 2013 v 7:00 | Rose Fairy Tale |  Můj svět
Tuhletu věc mám v deníku od mých 13 let. A vzhledem k tomu, že mi za měsíc a kousek mi bude 16 a z toho nejdivočejšího období jsem venku, splním si i ty zbylé. A protože je to moc osobní a nechce se mi to psát znovu, jsem trochu rozpačitá... Některé ty věci pro mne mají velký význam a ještě nejsou splněné... A tak vám přináším seznam těch splněných položek a postupně budou přibývat. Pokud máte zájem zkouknout všechny, mrkněte na starý blog. ;-) Připisuji i věk, kdy jsem si to splnila.

1.Opít se ještě před osmnáctkou 14 let

Tumblr_m7jewzwt9i1rauxouo1_500_large

2.Líbat se s holkou 14 let

Tumblr_m3zvu7fk8x1qlrdpro1_500_large

7.Nechat si udělat piercing do obočí Těsně před 15.narozeninami

557314_363356030402639_55242333_n_large

8.Vidět naživo Marilyna Mansona 15 let

Tumblr_m2dqo72erq1r3a4cgo1_500_large

9.Zkusit nějaký drogy 15 let

Tumblr_m5mvvjlsqn1qgu7bjo1_1280_large
5/23 - to jde na to, kolik mi je. Snad to do dvaceti stihnu!

Inspirace 8

14. dubna 2013 v 8:00 | Rose Fairy Tale |  Other
559604_538442122875034_1450397999_n_large

Tumblr_m3we0sftso1rtts9bo1_500_large164668_162215973939159_1211068161_n_large

508625351636356460_n4hk5sl1_c_large

564129_633557559994311_1789424794_n_large


532084_162413977252692_53124655_n_large

Love-message-photography-phrases-favim.com-677184_large

Quotes-girl-cute-love-text-favim.com-676605_large

284e177c038119fba08940d3694bca4c_large

Sweet_insp_words_courage_failure_success-217e9258b124522e53eccb4b2f49dde7_h_large

508625351636313289_tidcza7c_c_large

Beuv3jqcqaa-c4w_large

Bd4chhbcuaa8phm_large

70ee9a52f17a33dba2ceb8347d66f3aa_large
Tumblr_mhvltim6ym1qb2ur1o1_500_large

Tumblr_mimzrn8ggm1qjup6do1_500_large

Tumblr_minsxqphdv1qjup6do1_500_large

Tumblr_minx2nnjqq1qjup6do1_500_large

Bd24mvzciaefnej_large

Bd2g0pbceaesbhh_large

Bd2dzxrcmaasycw_large


Bd2vztfcuam_gip_large


S láskou, tvůj sen

13. dubna 2013 v 16:42 | Rose Fairy Tale |  Básně
Tumblr_ml72grzrrf1s618xxo1_500_large

Nech mne naživu,
jsme tvůj sen,
dej mi obživu,
štěstí rozjasní náš den.

A neplač tolik,
prosí tvůj sen,
to jest zbytečný povyk,
cestu děláš si delší jen.

Raduj se více,
radí tvůj sen,
stále plápolá svícen,
co byl do srdce tvého zpečetěn.

Miluj ho moc
touží tvůj sen,
ať je den, či noc,
noc či den.

Vůní tvých vlasů omámen,
marně svědomí zpytuješ,
vše tohle ví, ten tvůj sen,
i to, že ho přes to miluješ.

Pracuj tvrdě,
to já sen, říkám zas,
dívej se na sebe hrdě,
až přijde výhry čas.

A vypusť minulost i řeči zlé,
dotkne se srdce snad jen on,
sen radí - neřeš dny minulé,
můžeš vše změnit, nejsi strom.

Prosím nechc mne žít,
dočkej času, přijde, já vím,
musíš jen vytrvat a stále chtít,
já sen, řeknu, až uvidím.

Nenech mne uletět,
do kolonky nesplněné,
snaž se tak nebrečet,
všechny ty dny jsou cenné.

Třeba na konec světa ho vem,
létej do oblak a z oblak na měsíc,
to vše ti přeji, s láskou, tvůj sen,
dokud neuspěješ, jakou máš moc, nevíš.

Maybe

13. dubna 2013 v 10:08 | Rose Fairy Tale |  Básně
3a53198ac76625b91a88757505f247c2_large

Maybe I can touch the sky,
maybe it's possible you're forever mine,
maybe it needs one more try,
maybe it's not as bad when I complain about it all the time.

Maybe you're the one,
maybe your're the last,
maybe death is fun,
maybe I'll die fast.

Maybe I suffer too much,
and maybe it's not enough,
maybe I need your touch,
when our way is rough.

And maybe I can not succeed,
maybe you're the one from crowd,
and you're not what I always need,
but you're someone who I always want...

Po zlých časech přichází ty dobré

11. dubna 2013 v 7:00 | Rose Fairy Tale |  Deníček
Tma je vždy před úsvitem. Po noci přichází den. Není duha bez deště. Všechny tyhle ,,citáty" jsou založeny na pravidle, že po zlých časech přichází ty dobré. Je ale smutné, jak nás špatné časy dokážou dovést ke konci něčeho, co nás naplňovali. Sport, vztah, nějaký cíl, přátelství, ... A já takhle dopadnout nechci, i přestože to možná budu mít nebo jsem i měla těžké. A nedávám to za vinu někomu cizímu, Petovi, kamarádkám, rodině. Můžu si za to úplně sama. Ale nechci se vzdát, nikdy, ničeho, v co věřím, co miluju, co chci. Ať už bych udělala tisíc chyb, což pravda - jistá demotivace je, nebo ať už by je udělal Pete, tak chci bojovat. Ne dokud budeme moc, ale i když se bude zdát, že už nemůžeme, i kdybychom se trápili, i kdyby padaly meteority a všechno se zdálo bez naděje. Ač ta je skoro vždy. Světlo na konci tunelu. Další citát. Ale z takového malého světýlka lze udělat velkou zář. Platí to i naopak. Z trocha šera dokáže vzniknout pěkná tma. Já ale nikdy nechci přestat věřit doufat, že všechno lze změnit, vlastnit, cítit.

Plánuji nějaké projekty na blog. Něco s jídlem, něco s tělem, ale však sami uvidíte, pokud to proběhne úspěšně. :-) A časem bude nová přezdívka. Mám jí už vymyšlenou, ale chci ji zveřejnit až po novém designu a až po pár změnách v šatníku a tak vůbec, za pár měsíců a ano, je to velmi smysluplné čekat na přezdívku kvůli oblečení.


Jinak se nic extra nestalo. O tom, že má Pete narozky jste se již dozvěděli. Ještě teda dostane dárky, včera měl jen dort, ale o tom dám vědět, to se nebojte. A za měsíc moje a možná společná oslava. Ale nepřebíhejme, s tím mám špatné zkušenosti.