To je pro chlapce, jako jsi ty, nerealistický sen!

5. ledna 2013 v 16:05 | Rose Fairy Tale |  Síla myšlenky
Mám dvě stránky zaměřené na ono Tajemství sílu myšlenky, které mi dávají sílu a více pozitivního myšlení. Odtud čerpám citáty a inspiraci. Dokonce jsem si na novou skříň nalepila spousty barevných papírků, které jsou plné těchto citátů. Dnes tu chci opět mluvit o snech. Možná teď nebudu úplně přesná, ale někde jsem četla statistiku, kde bylo, kolik lidí dosáhne svých snů. A teď si typněte, kolik jich bylo. 4-7 %. Chápete, že nejméně 96% lidí si nesplní své sny? No co je to za život? To je tím osudem přeci! Stovky, tisíce a miliony lidí jsou ateisté. Myslí si, že Bůh není. Vědí, že když je bouřka, netrestá je Bůh, už neupalujeme ženy, které považujeme za čarodějnice. Stavíme obří domy, cestujeme do vesmíru, každým rokem máme čím dál tím větší komfort, ale nedokážeme si stát za tím, co chceme. Nedokážeme zhubnout, protože bychom museli něco dělat, minimálně jinak přemýšlet. Nedokážeme změnit sebe, protože povaha je přece daná. Nedokážeme si zlepšit známky, protože na to zkrátka nemáme buňky. A nedokážeme si udržet vztah, i když všechno nejde zrovna dvakrát dobře, protože nač něco obětovat pro člověka, kterého milujeme? Rozchode je přeci tak jednoduchý! Ne, budu mluvit za sebe. Ano, já kolísám na skupině těchto dvou. Někdy všechno vidím pesimistiky, pláču a skuhrám, když mluvím s Petem a říkám, co když to nevyjde, že nic nezvládnu, že to je na nic, že jsem strašná, ... Ale taky vím, že pro to něco obětuji. Vím, že si půjdu za tím, aby všechno bylo ještě lepší, než je a vážím si toho, co mám teď. Jdu si za tím, abych mezi těch pár procent patřila. Ať už to bude bolet sebevíc, ať se okolo mně všichni smějou, když já budu plakat, ale nakonec já zvítězím.

Ale už dost o mně. Tady jde o příběh, který jsem objevila právě na oblíbené stránce dreamlife.cz. Tohle je Vaše inspirace, naše inspirace. Nechť se vám vše, co si přejete splní. Jďte si za tím. A pamatujte, že :


"Většina lidí nikdy neběží na první dech dostatečně daleko, aby zjistili, že mají dech druhý. Udělejte pro své sny všechno, co můžete, a budete překvapeni, kolik v sobě máte energie." William James


Příběh z dreamlife v celém článku.

"Dostáváš za 5, Monty, ale protože jsem velkorysý, dám ti ještě jednu šanci si svou práci opravit. Toto je pro chlapce, jako jsi ty, nerealistický sen. Nemáš žádné peníze, jsi z potulné rodiny…"
Stejná slova jednoho dne uslyšel od svého učitele nadaný žáček Monty Roberts. Splnil přesně do puntíku zadání - Co bych chtěl dělat, až budu dospělý. Detailně vypracoval svůj úkol tak, jak nejlépe uměl. Napsal celkem sedm dlouhých stránek o tom, že jednou chce mít ranč a stádo koní. Choval by je a s láskou o ně pečoval, jak tomu doposud nebylo nikde zvykem. Popis, kterým vyložil své plány, byl neuvěřitelně propracovaný a navíc doplněný o podrobný plánek zařízení domu o ploše 360 metrů2, jenž měl na jeho vysněném ranči stát. Vložil do tohoto plánu celé své srdce a své nejodvážnější představy. Výsledkem však byla veliká, do očí bijící pětka přes celou stránku.
Po vyučování si vzal učitel nešťastného mladíka s sebou do kabinetu. Vysvětlil mu své nadmíru přísné známkování a zdůraznil možnost nápravy. Kantor také nezapomněl vyjmenovat veškeré důvody, proč není možné, aby mladík mohl mít svůj ranč. "Musíš si koupit pozemek. Musíš nějak zaplatit krmivo a pak taky ty obrovské poplatky za chov. To se ti nikdy nemůže podařit. Ale jestli ten svůj úkol přepíšeš a najdeš si realističtější cíl, známku ti změním."
Na přepsání svého plánu měl Monty přesně týden. Chlapec proto šel za svým velmi přísným otcem pro radu. Otec byl autoritou a snažil se ze syna dostat vždy to nejlepší, i když se to někdy bez násilí neobešlo. Stejnou filozofii, jež používal na koně, které trénoval, přenášel i na syna.
" Podívej, to si musíš vyřešit sám. Ale myslím, že máš před sebou moc důležité rozhodnutí."
Monty si přesně uvědomoval, o čem otec mluví a po dlouhém zvažování došel za učitelem. Odvážně mu sdělil své konečné rozhodnutí. "Klidně mi dejte pětku, ale já se svého snu nevzdám." Vytřeštěné oči a pootevřená ústa značila opravdu pořádný údiv kantora, který rozzlobením skoro nemohl popadnout dech. Taková troufalost se za jeho kariéru ještě neobjevila u žádného z předchozích žáků…
Monty nejen, že měl svůj podrobný plán pečlivě sepsán, ale začal na něm velmi usilovně pracovat. Díky faktu, že u koní byl odjakživa a jezdil úspěšně místní závody, se naučil vše potřebné. Měl silnou touhu vymyslet jinou formu tréninku a práce s koňmi, než jen metodou trestů za nesplněný úkol. Pozoroval pečlivě každý krok, jakékoliv niance v chování těch nádherných zvířat, až mu jednoho dne skutečně svitla ta přelomová myšlenka. Všiml si, že klisna, komunikující se svými mláďaty, používá řeč těla. A tak v praxi neúnavně zkoušel své nově nabyté poznatky, které občas selhávaly, ale i ty nedostatky usilovnou vytrvalostí vyladil.
Z Montyho Robertse se stal světoznámý trenér koní. Jeho revoluční poznatky práci se zvířaty velmi výrazně posunuly. Za obrovský úspěch může považovat i pozvání do Anglie na přání samotné královny Alžběty, která se doslechla o jeho metodě bez násilí. Jako důkaz efektivnosti metody chtěla samozřejmě ukázku na svých koních. Tak se Montyho sláva rozšířila i do evropských končin.
"Monty, teď ti to můžu říct. Za ta léta jsem dětem ukradl nesčetně snů. Tys měl naštěstí dost kuráže, aby sis ho vzít nenechal."
Tato slova pronesl učitel, když měl možnost opět žasnout. Tentokrát však ne ve třídě, ale na ranči, kam ho bývalý žák pozval. Měl totiž před sebou úplně stejný ranč i s domem, který tak důvěrně znal z podrobných mapek a plánů svého houževnatého studenta.
Přesně takové "zloděje snů" můžeme najít v našem okolí asi tolik, co je hub po dešti. Vždy se najde někdo, kdo se nám bude snažit předat své limitující názory o reálném a nereálném. Pak už je jen na nás, jak se zachováme. Jestli se vrhneme hlavou proti pomyslné zdi a projdeme, nebo se zastavíme. Můžeme snít a konat, nebo jen snít. A jaký je váš sen, který si nenecháte ukrást?

To je pro chlapce, jako jsi ty, nerealistický sen!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maly-introvert maly-introvert | Web | 6. ledna 2013 v 11:42 | Reagovat

To je krásny príbeh, naozaj až neuveriteľný.
Prestala som myslieť pesimisticky, čo sa týka zmeny môjho životného štýlu. Vykašľala som sa na ľutovanie vlastného ja, keci, že nič nezvládnem... Radšej som sa postavila, oprášila a makám na sebe. Študujem si veľa vecí o strave, cvičení, beriem to o dosť vážne ako predtým. Viem, že priberiem, veď už sa mi to aj podarilo začať.
A o VŠ ani nehovorím. Taký som mala strach, že to nezvládnem, ani len maturitu! Ale strach ma trochu aj popohnal, ono aj stres je niekedy fajn, lebo zvyšuje nároky a človek je potom v takom vytržení, že niekedy dosiahne viac pod tlakom.
A za svoj vzťah som rozhodnutá bojovať. Keď sa mi niečo nepáči, poviem to, ale nehovorím hneď o rozchodu. Čo by to bol za vzťah, keby som si hneď predstavovala rozchod pred tým, ako by sme skúsili spolu problém vyriešiť?

Skvelý článok! :-)

2 KT Wild* KT Wild* | Web | 6. ledna 2013 v 13:12 | Reagovat

[1]:

Krásný komentář! Jsem ráda, že to najednou všechno vidíš v lepším světle, to se čte moc dobře. 8-) Já si myslím, že 70% párů se rozchází kvůli pitomostem, které se vyřešit dají. Navíc většinu párů do tří let postihne minimálně jedna krize a proto se během těch tří let spousty párů rozchází.

Děkuji! :-)

3 ODBOI ODBOI | Web | 6. ledna 2013 v 16:25 | Reagovat

Mám svůj vysněný sen, nepředpokládám, že to bude do puntík tak, jak to chci teď, nepotřebuuu mít luxusní byt, psa, nic..ale jedno vím jistě - bude tam ona, moje nevěst, budu jí hýčkat, jako by to byla princezna, protoze ona je moje princezna. Miluju tě, strašlive moc a z celého srdce* Spolu zvládneme všechno, co budeš chtít*)

4 KT Wild* KT Wild* | Web | 6. ledna 2013 v 18:02 | Reagovat

[3]: Přála bych si, aby to taky bylo. :-) Je chtít dost...?

5 ODBOI ODBOI | Web | 6. ledna 2013 v 19:34 | Reagovat

Je,*) Vím, že to zvládneme cítím to* Bude to tak lasko, slibuju*)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama