Osud

19. prosince 2012 v 13:50 | Rose Fairy Tale |  Síla myšlenky
Co je to vlastně osud? Pro mnohé lidi je to něco, co sice nemůžou znát, co se budoucnosti týče, ale vědí, že co se má stát stane se, a že vše špatné, co se jim stane a stalo má nějaký dobrý význam. A vlastně za všechny jejich činy může osud, prostě to tak chtěl. Myslíme si, že máme svobodnou volbu, ale ve skutečnosti je vše řízeno, jako dokonalá počítačová hra. A i když mnohdy nevíme, jaký je její princip, a i když to někdy vypadá, jako kdybychom se snažili projít zdí, ač tam žádná není, jsem prostě ty postavičky, za které tenhle osud, nebo Bůh, někdo nad námi, hraje. Co když tomu tak ale vůbec není?

Je to jeho vina!

Mám pocit, že lidé svým chybám, omylům a špatnému myšlení říkají osud. Jsme v jakékoli špatné životní situaci - no, osud to tak asi chtěl = tomu selhání či problému předcházely činy a myšlení, které nás dovedly právě na tento bod, který je nám nepříjemný, svou energii jsme zaměřovali na střed toho, co nechceme.

Další věc je kliše - pomůže jen čas, čeká nás něco lepšího. Nepochybně to tak být může, ale co to má společného s nějakým osudem? Energie nejde zničit ani vytvořit, prostě je, ale mění svou podobu. A čas je jen relativní veličina, s níž souvisí třeba to, že si nezapamatujete tolik činy lidí, jako to, jak na vás zapůsobili a s prostředím, ve kterém jste dlouho nebyli mátespojené ty stejné pocity, jako před léty. A tak rány nezahojí čas, jen si energie najde něco nového, čemu se budete věnovat. Třeba začnete smýšlet jinak, potkají vás lepší situace a tím pádem to bude lepší, než ta předchozí, ale ruku na srdce - neměly byste dobrý pocit a ohromnou radost, kdybyste neselhali a ta předchozí situace se celá neobrátila k lepšímu? To ale vyžaduje víc úsilí, než jen utíkání a snahy nalézt něco nového, na čemž stejně postupem času budete muset pracovat, stejně jako u toho, kde jste selhali.

A největší chyba - pokud něco chcete, nenechávejte to na náhodě či osudu .Bojujte, mějte z toho radost, i když to třeba nemáte, nevzdávejte to, nikdo jiný, než vy sami, vás z toho nevytáhne. Vemte za sebe stoprocentní odpovědnost. Vše, co se vám děje padá na vaší hlavu, na nikoho neukazujte. Něco nejde, jak byste chtěli? No tak to změňte! I z té nejzoufalejší situace se dá vytěžit tolik dobrého a postupem času se to může obrátit k výšinám. Někdy je to ale otázka měsíců či let, tak zkrátka čekejte, dělejte maximum, buďte vytrvalí a vězte, že už je to na cestě za vámi.Vyvářejte si vlastní osud.

Proč si myslím, že osud není?

Všechno jsou to jen teorie. O existenci, či absenci osudu. Má teorie a příběh zní asi nějak takhle - od doby, co jsem poznala Tajemství, mám pocit, že je všude kolem mě. V přítomnosti i minulosti. To, co se mi stalo nebyl osud, bylo to něco, co jsem přitáhla svými činy a myšlenkami. Nejsou to náhody ani něco předurčeného, životní události jsou způsobeny a vyvolány naším myšlením, činy a rozhodnutími. Jistě vás někdy napadlo, co by se stalo, kdybyste se tenkrát rozhodl/a jinak? A v té chvíli do vás nešťouchal osud vidlemi a neříkal vám, co si máte vybrat. A tak si myslím, že to, jaký můj osud bude, je čistě moje věc. Osud minulosti je, ta se stala a je uchována možná někde v jiné galaxii, ale ten osud jsem si vytvořila já, stejně, jako ho tvořím teď. Ať už můj názor sdílíte, či nikoli, v životě krom smrti jedinou jistotu nemáte, a tak se můžeme jen domnívat.

Každý byl měl v něco věřit a v co věřím já?

Lidé, co v nic nevěří jsou dle mého strašně chudí. Bez naděje, bez motivace, bez nějakého hlubšího uvažování. A to, že nevěřím v osud vůbec neznamená, že víru nemám. Dle mého je důležitá víra v sebe, tu by si měl každý pěstovat. Dále věřím v pozitivní myšlení, které nám může změnit život a v další různé self-help metody. A taky mám takovou svou univerzální víru v Boha. Nechodím do kostela, snad ani desaterem se neřídím (zrovna tohle bych možná i napravila), nestýkám se s lidmi z církve, stále poslouchám Mansona a vlastně jediné, co dělám je, že se modlím za to, co chci, což ale možná také je proti bibli. Má víra je zvláštní, ale stejně si myslím, že Bůh je a pomáhá lidem, nehledě na to, jací jsou. Plní jim přání. Tak by to měli dělat všichni. Ale vlastně je dost těžké říct, co to je. Možná Buddha, možná Bůh, možná jen ten vesmír, možná něco úplně jiného. Zkrátka věřím, že tam nahoře něco je a říkám tomu buď Bůh, anebo síla vesmíru, je to obojí. (pro mě)

A co vy, osud a víra?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama