Metoda EFT

23. prosince 2012 v 13:41 | Rose Fairy Tale |  Síla myšlenky


Řekněme si to na rovinu - pozitivní myšlení není zrovna jednoduchá věc (hlavně v době velkých či dlouhotrvajících problémů) a je tu ještě jiný problém - rozlišovat pozitivní myšlení a pozitivní vibrace. To první se totiž minout s účinkem. Metoda EFT říká, že problémy jsou tu proto, že máme v podvědomí vybudovaný jakýsi systém negativního myšlení, proces, který je těžké zastavit jen afirmacemi. A od téhle úzkosti, problému ve vztazích, či fyzickému problému nám pomůže právě EFT, které se snaží tyto negativní bariéry odbourat.Jak vznikají problémy?

Každý náš problém vzniká nějakou porochou v mysli. Jedna negativní myšlenka se silnou emocí vám může narušit váš energiticý systém, čímž se vám rapině změní život. Ze začátku to může být jen nepatrné, maličké smítko. Zarazíte se nad věcí, co vás napadla, nebo c se vám stala a začnete polemizovat, proč tomu tak je. Z polemizování vznikne strach či obava, ze začátku též bývá malá a z toho potom vznikne velký pytel probélmů, který se z jedné oblasti často přenese na většinu, ne-li všechny části vašeho života - od zdraví až po vztahy.

Teď jsem ovšem pojednávala hlavně o emočních problémech, ale co ty fyzické? Samozřejmě vím, že některé věci by vás ve snu nenapadly a najednou přijde ortel lekáře s nějakým hrozným (nedej Bože smrtelným onemocněním). Reakce jsou různé, ale jednou z nich je strach, obava o svůj život, neustále na ten problém myslíte a tím si přiděláváte ještě více starostí.

Jaká je v tom logika? Dám vám takovou otázku - jak se chováte k člověku, který vám leze na nervy, nemáte ho rádi, nebo se ho dokonce bojíte? Budete mu věnovat 80 % svého času, anebo mu věnujete minimum pozornosti, neb se nechce s takovými lidmi zahazovat? Myslíte na něj, když vstáváte, usínáte, když jíte, někam jedete a říkáte si: ,,Ten člověk mě tak štve, nemám ho rád/a, bojím se ho." Řekla bych, že tak to určitě není. A stejné je to s problémy - nemyslete na něco, co vás trápí, čeho se bojíte, nebo nechcete. Věnovat pozornost jakékoli frustraci a mizérii ji vám přivede do života ještě víc. A tak si pod každým tím problémem představte toho člověka, co vám tak leze na nervy a berte ho tak. Buďte nad věcí, sebevědomí, povzneste se nad něj a řekněte mu (problému) : ,,Myslíš si, že mě zajímáš?"

Odkud se vzala, co to je a na jakém principu vlastně funguje - metoda EFT?

Přišel na ní Cany Craig, který poupravil metodu předešlou, TFT, k níž se dopracoval Rogger Callahan. EFT (Emotial Freedom Techniques) nám pomáhá odstranit myšlenkové bariéry a umožňuje tak přístup věcem, po kterých tolik toužíme, neb se nebojíme - že o ně přijdeme, že se nám to nepovede, že se to jen zhorší, ...

Je to jakási bezbolestná akupunktura doplněná slovy a zvuky. Poklepáváním bříšek prstů na různé body na tělě nám postupně zlepšuje náladu i myšlení a časem problém možná úplně zmizí. EFT můžete provozovat kažý den a to sami, doma a zadarmo, ale kouči této metody samozřejmě doporučují i konzultace právě s odborníky a myslím si, že pokud vám to samotnému nejde, není od věci za nimi zajít. U kurzů a konzultací je ale samozřejmě problém i v ceně, která v dnešní době není všem a vždy dostupná.

Zde máte návod ve formě šikovně zpracované prezentace z této stránky, jak přesně postupovat při této metodě.

Metoda EFT versus Tajemství (zákon přitažlivsti a pozitivní myšleí)


Nemělo být to být ani tak versus, jako plus, neb tito dva pomocníčci se vcelku prolínají. Přece jen tam rozdíl je. Už jen z principu - zákon přitažlivosti je o zlepšení života, životní změně či získání celoživotního úspěchu. Za těmito všemi věcmi jsou ale jisté překážky a nějaká minulost, co nás dovedla k tomu, změnit to. EFT je tu od toho, aby nám pomohlo upravit mylšení a odprostilo nás od negativních myšlenek a strachu. Další rozdíl je v tom, že u Tajemství tomu musíte věřit, věnovat pozornost a čas. U metody ET nezáleží na tom, zda-li tomu věříte či nikoli, nepotřebujete si nic vizualizovat a je fakt, že to není otázka minuty, ale ,myslím si, že ta čtvrt hodinka vám za ten výsledek stojí. (Ale samozřejmě to může být i déle, je to individuální) Čtvrt hodinka poztivního myšlení vám zajisté takové zázraky nedá. Ale u obojího platí, že to chce čas a nic nezmizí ani se neobjeví ze dne na den. Takže stručně - při metodě EFT je Tajemství příjemným doplňkem a naopak, není špatný nápad tyto dvě pomůcky skloubit.

A zdejsou odkazy na dobré stránky a videa, co by vám mohli pomoct :

http://www.youtube.com/watch?v=HWUqqPrimpU&list=PL0QAPZZSBNW7BSTAPNHSFRJVMRFOVW54H Metoda EFT - bleskový přehled (video s titulkami, obecný přehled o EFT a příběhy lidí, kterým metoda pomohla)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama