19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče

27. prosince 2012 v 23:50
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
Tumblr_mfdqnykm1r1rkb1z7o1_1280_large
Řekla bych, že jsou dva typy dětí (schválně, co jste vy).

A) Dítě, co má rodiče poměrně milé, spravedlivé, dovolí dost, nebijou ho, když to není nějak akutně nutné, mají po většinu času pravdu a v pohodě rozdýchají, když je na ně synáček/dcerunka drzý, křičí, nebo se vzteká. Děti takových rodičů jsou na ně někdy pěkně zlí a v tom případě jsou špatné ty děti, ne rodiče.
B) Dítě, co mají rodiče, kteří mu nadávají za blbosti, utrhnou se na ně kvůli každé trojce, každé pohozené věci na zemi, nemohohou mít vlastní názor, jsou náladoví a dle toho se odvíjí i to, jestli je někam pustí a jak s dětmi budou mluvit. Upřednostňují svoje plány před tím, co si již dávno domluvili jejich děti.

Já jsem rozhodně typ A. Někdy pěkně rozmazlená, drzá, nespravedlivá, ubrečená a vzteklá dcerunka. Ale taky mi díky té svobodě dali strašně moc prostoru k tomu, abych si sama o většině věcech utvořila názor, abych si stála za svým, abych se sebou nenechala zametat, abych si věci ozkoušela, dřív než poslechnu papouškouvání jiných, abych měla oč otevřené (ač poslední rok sním celkem často), abych si sama dokázala, kolik a čemu dokážu věnovat svůj čas,... Pořád mám ještě mezery, ale jsem jim za většinu toho, co mi dali vděčná.

A kdy jsem je nerespektovala? Takových situací bylo! Ale jedna vyhrocená byla, když jsem dostala zaracha a já se každý den scházela s Petem před tím, než máma přijela domů. Jednou jsem zase šla ven a oni zrovna pili. Ani nevím, jak se mi to povedlo, ale během deseti minut jsem v sobě měla necelou půlku vodky a pěkně se opila. Druhou polovinu děje té pitky si nepamatuji, ale pamatuji si, jak jsem doma s nožem vyhrožovala, že se zabiju, jak jsme na sebe s mámou křičeli a pěkně mě profackovala. Díky mami, tenkrát jsem si to vážně zasloužila!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maly-introvert maly-introvert | Web | 28. prosince 2012 v 11:19 | Reagovat

Hech, tak podľa tvojho rozdelenia detí do typov, nie som ani A ani B :D Ja som C, teda som občas drzá a tvrdohlavá, ale svojich rodičov často rešpektujem, sú mojimi priateľmi a moje názory neodsudzujú. Na známkach im nezáleží, sú mi oporou, učia ma zodpovednosti a ja im vďačím za občasnú bitku, keď som bola malá a sprostá a nevďačná.
Nemyslím si, že som k rodičom zlá ani oni ku mne, obzvlášť teraz, keď som v mojej hlave dospela do svojho veku.
A to nehovorím o tom, že ako najmladšia so súrodencov som bola trochu viac rozmazlovaná, lebo si ma rodičia spravili viac pre radosť ako pre starosti :-)

2 Cassie Cassie | Web | 28. prosince 2012 v 14:02 | Reagovat

Taky bych řekla něco mezi tím. Každý to má trochu jinak, ale v podstatě máš pravdu, když to vezmeš obecně. Takže spíš A. Rozhodně je nemám extramegahyper přísný. A jsem taky někdy dost nevděčná, jsou tu hádky a neshody, jako u každýho. Někdy to je v pořádku a někdy to bylo taktéž trošku vyhrocený. Jsem dost ráda za to,že na mě rodiče neřvou za každou trojku, ne že by jim to bylo jedno ale dali mi prostor. Když už se učím tak pro sebe a ne pro ně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama