18. den - v co věříš

27. prosince 2012 v 23:38
18. den - v co věříš
Tumblr_ljiuub57uw1qdwetoo1_400_large

,,Strach lže a ty mu věříš."

F. Nietszche

/to jen tak na úvod, vysvětlím/

Síla myšlení - Věřím v to, že 90% věcí, co se stanou, kým se člověk stane, celý jeho život je v hlavě. Věřím v tajemství, sílu myšlenky, pozitivní myšlení. Věřím, že představivost je silnější, než vědění, pokud jí dáme průchod. Možná to sem tak úplně nepatří, ale začínám se domnívat, že to co řekl Einstein je pravda.

,,Čas je relativní veličina."

A. Einstein

Relativita času - Stalo se vám někdy, že jste přišli na nějaké místo, kde jste nebyly několik let a cítili jste se tam stejně, jako tehdy? Jak je možné, že první láska se rozpadne, ti dva si najdou nové a nové a nové partnery a potom spolu zase žijí? Je něco pravdy na tom, že ,,Ani ta největší láska nenahradí tu první."? Co když je čas vážně relativní? Co je tedy to, že časem zapomínáme, otupují se nám city? Lidé hledají novou práci, nové partnery, ... A co kdyby se zaměřili na nitro? Kde by byli, kdyby si sáhli do svědomí, do duše a vyndali ty staré střípky vzpomínek, zapomenutých lidí, se kterými jim bylo dobře? Pořád by lidé byli tak rozmrzelí,pořád by hledali něco nového? Píše se historie a historie se může opakovat. Řekla bych, že se i opakuje.

Karma - Věřím, že pokud je člověk zlí, pokud člověk provede něco špatného, zkrátka sebemenší negace se mu vrátí. Kolik jí rozdal, tolik jí i dostane. A tak je to i s dobrosrdečností, dobrem. Pokud je dobrý, vrátí se mu to ve stejné míře.

Bůh - Zde je to něco mezi vírou a doměnkou. Někdy se modlím, věřím v něj, možná to tu celé řídí, možná taky ne. Modlím se k němu a děkuji. Jen čas mě přesvědčí o tom, zda-li modlení smysl má a zda-li je Bůh a dá nám, oč žádáme. Teď v něj věřím.

Věřím, že člověk dokáže vše. Věřím, že člověk si řídí to, kým byl, kým je a kým bude. Věřím, že člověk si řídí svůj osud. Věřím, že pravá láska vydrží navždy a že člověk skutečně miluje jen jednou v životě. Věřím, že věci se dokážou obrátit o 100 %. Věřím, že život může být ráje, ale musíme vynaložit dost víry, úsilí, vděku, trpělivosti, dobrosrdečnosti, optimismu, smíchu. Věřím v Boha. Věřím v karmu. Věřím v sílu a prospěch, co může na život člověka mít meditace. Věřím v nevídané.
P15_large

VĚŘ, BĚŽ, DOKÁŽEŠ.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama